Posted by on 21 noiembrie 2016

Premianții Festivalului-Concurs Național de Interpretare Muzicală
„Vreau să cânt”, ediția a XII-a (2016)

 

CATEGORIA 6-9 ANI

INTERPRETARE VOCALĂ MUZICĂ UŞOARĂ

  • Rodocan Ariana-Miruna – Premiul I
  • Bobeică Selena –  Premiul II
  • Bertha Briana –  Premiul III
  • Daniliuc Edera Ioana – Menţiune I
  • Măricuţa Ştefania Alexandra – Menţiune II
  • Roşca Mario Andrei – Menţiune III
  • Holingher Bryana –  Premiul Special al Juriului
  • Neagoe Anda Gabriela –  Premiul de Popularitate

CATEGORIA 6-9 ANI

INTERPRETARE VOCALĂ MUZICĂ POPULARĂ

  • Medeleanu Maria Patricia –  Premiul I şi Premiul Special al Juriului
  • Bobolocu Ana-Maria –  Premiul II
  • Drăghici Denis –  Premiul III
  • Moanţă Daria –  Menţiune I
  • Mitrică Bianca – Menţiune II
  • Drăgotescu Maria –  Menţiune III
  • Rotaru Alexia –  Premiul de Popularitate
  • Roman Maria-Teodora – Trofeul Festivalului

CATEGORIA 10-13 ANI

INTERPRETARE VOCALĂ MUZICĂ UŞOARĂ

  • Radu Mihaela – Premiul I
  • Neşcu Horia-Ionuţ –  Premiul II
  • Găinuşe Lorena-Gabriela –  Premiul III
  • Chisa Alina-Maria –  Menţiune I
  • Aolăriţi Andreea-Alexandra –  Menţiune II
  • Niculescu Mario – Menţiune III
  • Jucan Raluca-Nicoleta – Premiul Special al Juriului
  • Joiţa Daria-Maria – Premiul de Popularitate

CATEGORIA 10-13 ANI

INTERPRETARE VOCALĂ MUZICĂ POPULARĂ

  • Orleanu Constantina-Cornelia – Premiul I
  • Anuţa Elena-Mădălina –  Premiul II
  • Boboruţă Sorina-Andreea – e Premiul III
  • Ungureanu Laura Ionela – Menţiune I
  • Cotea Elena-Alexandra –  Menţiune II
  • Decă Mariana Georgiana –  Menţiune III
  • Gheorghe Emil – Premiul Special al Juriului
  • Dănilă Priscila-Eliza – Premiul de Popularitate

CATEGORIA 14-17 ANI

INTERPRETARE VOCALĂ MUZICĂ UŞOARĂ

  • Răducan Elena-Andrada –  Premiul I
  • Dan Antonio-Eduard – Premiul II
  • Bolovan Elvira –  Premiul III
  • Stepan Florentina Cătălina –  Menţiune I
  • Chiţoiu Mariana Melissa – Menţiune II
  • Călin Maria Oana –  Menţiune III

 

CATEGORIA 14-17 ANI

INTERPRETARE VOCALĂ MUZICĂ POPULARĂ

  • Petria Camelia –  Premiul I
  • Popa Alina –Premiul II
  • Tomulescu Maria-Adelina –  Premiul III
  • Betej Elena-Andrada-Mădălina –  Menţiune I
  • Fota Albertina –  Menţiune II
  • Ghiţoi Andreea-Claudia – Menţiune III

 

CATEGORIA PESTE 18 ANI

INTERPRETARE VOCALĂ MUZICĂ UŞOARĂ

  • Popescu Delia –  Premiul I
  • Şerbănoiu Laura-Mădălina – Premiul II
  • Ene Cristina Maria –  Premiul III
  • Dincă Ştefănel – Menţiune I
  • Florea Mihaela-Lorena –  Menţiune II
  • Lăcătuş Georgiana –  Menţiune III

 

CATEGORIA PESTE 18 ANI

INTERPRETARE VOCALĂ MUZICĂ POPULARĂ

 

  • Buzatu-Munteanu Ileana Cătălina – Premiul I
  • Panduru Ion-Amar – Premiul II
  • Purcea Delia –  Premiul III
  • Lăcătuş Diana –  Menţiune I
  • Popescu Elvira-Anamaria –  Menţiune II
  • Florea Mihaela-Lorena –  Menţiune III

 

Posted in: Uncategorized